Víťazi rebríčka RecruitRank 2017 sú známi

Je dobojované. Jubilejný desiaty ročník rebríčka RecruitRank pozná svoje konečné poradie. Takmer 100 000 ľudí počas celého roka 2017 hodnotilo výberové procesy, komunikáciu firiem, ako aj konkrétnych recruiterov. Víťazi si svoje ocenenia prebrali počas slávnostného galavečera RecruitRank Awards 25. januára v hoteli Double Tree by Hilton.

Počas uplynulého roka sme prostredníctvom nástroja RecruitRank merali spokojnosť uchádzačov s úrovňou výberových procesov v spoločnostiach. Na základe výsledkov vieme, že čoraz viac ľudí je ochotných a chce firmám dávať spätnú väzbu. Počas uplynulého roka nám prišlo takmer štvrť milióna vyplnených dotazníkov, čo je o 13% viac ako v roku 2016.

Z pohľadu rozdelenia podľa krajov najviac spätnej väzby dávajú uchádzači v Bratislavskom kraji, čo odzrkadľuje aktuálnu situáciu na pracovnom trhu s počtom voľných pracovných miest. Za ním nasleduje Nitriansky, Trenčiansky a Košický kraj, v ktorom sme zaznamenali najväčší medziročný nárast hodnotení pracovných ponúk, o 6%.

Mapa hodnotení

RecruitRank Awards udeľujeme v piatich kategóriách a to: malá firma, veľká firma, malá personálna agentúra, veľká personálna agentúra a recruiter. Do rebríčka sa kvalifikovali spoločnosti na základe inzerovaných ponúk na portáli Profesia.sk za rok 2017 a stanoveného minimálneho počtu hodnotení. Skóre jednotlivých spoločností udeľujeme na základe hodnotenia uchádzačov, ktorí majú možnosť spoločnostiam udeliť od jednej do päť hviezdičiek na základe celkového dojmu z výberového procesu.

Výsledky RecruitRank Awards 2017

MALÁ FIRMA

Do kategórie Malá firma spadajú spoločnosti, ktoré majú ročne do 100 zverejnených ponúk a získali minimálne 17 hodnotení od uchádzačov. Do koncoročného rebríčka za rok 2017 sa kvalifikovalo 339 firiem.

Výsledky malá firma

 

VEĽKÁ FIRMA

Do kategórie Veľká firma spadajú spoločnosti, ktoré majú ročne od 101 zverejnených ponúk a získali minimálne 57 hodnotení od uchádzačov. Do koncoročného rebríčka sa kvalifikovalo celkovo 88 firiem.

Výsledky veľká firma

 

MALÁ PERSONÁLNA AGENTÚRA

V kategórii Malá personálna agentúra boli hodnotené spoločnosti, ktoré majú ročne do 300 zverejnených ponúk a získali minimálne 22 hodnotení od uchádzačov. Do koncoročného rebríčka sa kvalifikovalo 42 personálnych agentúr.

Výsledky malá personálna agentúra

VEĽKÁ PERSONÁLNA AGENTÚRA

V kategórii Veľká personálna agentúra nájdeme spoločnosti, ktoré majú ročne od 301 zverejnených ponúk a získali minimálne 93 hodnotení od uchádzačov. Do koncoročného rebríčka sa kvalifikovalo 16 personálnych agentúr.

 

Veľká personálna agentúra

RECRUITERI

Do kategórie Recruiter spadajú osoby zodpovedné za výberové procesy, registrované pod personálnymi agentúrami a pod firmami, ktoré sú priamymi zamestnávateľmi. Ako pri všetkých kategóriách, aj tu rozhoduje RecruitRank skóre od uchádzačov, ktorí sa zapojili do výberového procesu.

Kompletné výsledky so všetkými finalistami si môžete pozrieť tu.

Všetkým víťazom srdečne gratulujeme! Tešíme sa zo všetkých spoločností a jednotlivcov, ktoré neustále pracujú na zvyšovaní kvality svojich výberových procesov a férovom prístupe ku všetkým uchádzačom. Držíme vám palce aj v roku 2018.

Soňa Eliášová